„Żyj zdrowo i aktywnie” to miesięcznik promujący zdrowy i aktywny styl życia.

Newsletter

Ciesz się cerą bez zmarszczek

W drodze po piękną skórę warto skorzystać z dobrodziejstw krajów arabskich. W Maroku, Libanie i Tunezji szczególnie ceniona jest czarnuszka. Z jej czarnych, pachnących kamforą nasion otrzymuje się bogaty w składniki aktywne olej. Zawiera on, aż 58 proc. kwasu linolowego....


Apteka internetowa

Kosmetyki | Kosmetyki bez parabenów, al...

Kosmetyki | Dla niej | Pielęgnacja twarzy

Dr Wirth ReVitalizujący Krem Na Dzień
  Cena:
  79,00 PLN

Kosmetyki | Szampony, balsamy

Włosy i paznokcie | Przeciw wypadający...

Na kłopoty z trawieniem | Wątroba, wor...

Hepatil, tabletki, 150 mg, 40 szt.
  Cena:
  13,50 PLN

Nutrikosmetyki

Hydrominum, 30 tabletek
  Cena:
  27,29 PLN

Porada dla Ciebie

Aloes zabezpieczy przed słońcem
Skóra głowy i włosy latem mają dużą tendencję do przesuszenia. Niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą...
DR WIRTH KAŻDEGO DNIA KARMI TWOJĄ SKÓRĘ

Braki żelaza powodują anemię

O przyczynach i zapobieganiu niedokrwistości rozmawiamy z doktor Katarzyną Bukol-Krawczyk.Istotą anemii jest obniżony poziom hemoglobiny, który z kolei może mieć wiele różnych przyczyn. W związku z tym dzielimy anemie na niedoborowe (kiedy w organizmie brakuje np. żelaza, witaminy B 12 lub kwasu foliowego), związane z krwotokiem, przewlekłymi stanami zapalnymi albo rozpadem czerwonych krwinek.

Zapauzuj menopauzę

Klimakterium to bardzo trudny okres w życiu każdej kobiety. Niezwykle dokuczliwymi objawami bywają przemęczenie i bezsenność. Przeczytaj, jak sobie z nimi radzić.Aż 70 proc. z nas odczuwa negatywne objawy przekwitania, wywołane zmianami hormonalnymi. Niektóre niedogodności jesteśmy w stanie zminimalizować same, w przypadku poważniejszych mogą pomóc specjaliści.

Wybieraj ryby bez toksyn

Tej ryby powinny unikać kobiety w ciąży, dzieci i młodzież, ponieważ zawiera szkodliwe toksyny. Substancje w niej zawarte mają szczególnie negatywny wpływ na rozwój mózgu, mogą powodować ADHD, autyzm i niskie IQ. Na liście zagrożeń jakie czekają na amatorów pomarańczowego mięsa, znajdują się także nowotwory. Aby uniknąć podwyższonego ryzyka zachorowania na raka (tarczycy, piersi, wątroby, węzłów chłonnych) nie powinnaś jeść łososia częściej niż raz na cztery miesiące!